O nas

Grupa R.Power jest liderem na rynku energetyki słonecznej w Polsce z ponad 20% udziałem w rynku. Nasza działalność skupia się na przygotowaniu projektów wielkopowierzchniowych elektrowni słonecznych (fotowoltaicznych). R.POWER z portfelem ponad 300 elektrowni (o mocy 300 MW) na terenie całej Polski jest największą i jedną z najdłużej działających firm fotowoltaicznych w naszym kraju. Posiadamy unikatowe doświadczenie zarówno w zakresie rozwoju projektów elektrowni fotowoltaicznych jak i w zakresie budowy i eksploatacji tych instalacji. R.Power jest właścicielem i operatorem największej farmy fotowoltaicznej w Polsce – Podlasie Solar Park. 

Strategią R.Power jest przygotowanie projektów elektrowni fotowoltaicznych na potrzeby własne, a także inwestorów zewnętrznych, zainteresowanych inwestycjami w fotowoltaikę na terenie Polski. Partnerami firmy są najwięksi globalni gracze w sektorze OZE z Europy i Azji. 

R.Power Sp. z o.o. rozpoczęła działalność w segmencie OZE w roku 2012 i pierwotnie działała pod nazwą AMB ENERGIA Wytwarzanie. Spółka została wydzielona ze struktur AMB ENERGIA S.A. jednej z największych firm sprzedaży energii elektrycznej przejętej przez Duon/Fortum (największą fińską firmę energetyczną).